۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ آبان
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/04/19 الزامات رعايت پدافند غيرعامل به دستگاه ها ابلاغ شود/ لزوم توجه به پدافند غيرعامل در ساخت جايگاه هاي سوخت و پارك جنگلي بيرجند
الزامات رعايت پدافند غيرعامل به دستگاه ها ابلاغ شود/ لزوم توجه به پدافند غيرعامل در ساخت جايگاه هاي سوخت و پارك جنگلي بيرجند

سيد كمال الدين ميرجعفريان معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي عصر امروز در اولين جلسه كارگروه عمران و تاسيسات شوراي پدافند غيرعامل در استان، با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص پدافند غيرعامل توسط هر دستگاه، اظهار كرد: دستگاه ها زحمت ميكشند و اقدامات زيادي انجام ميدهند و هدف اين است اقدامات انجام شده در جاي خود اثر بخشي داشته باشند.

وي با اشاره به اينكه اقدامات بايد هدف گذاري شده و در مسيري كه تبين ميشود باشد، افزود: بعضي از اقدامات انجام شده كه مطرح شد ماهيتا پدافند غيرعامل نيست.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي بيان كرد: پدافند غيرعامل يعني تهديداتي كه ناشي از برخي اقدامات است. اقدامات نظامي و سايبري جهت امنيت مورد هدف قرار گرفته و از طرف انسان اتفاق مي افتد.

ميرجعفريان عنوان كرد: بحران به مواردي اطلاق ميشود كه انسان در آن دخالت نداشته و ماهيت طبيعي دارد.لذا نسخه اي كه براي بحران و پدافند غير عامل پيچيده ميشود متفاوت است.

وي اظهار كرد: لازم است در برنامه ريزي ها و دوره هايي كه برگزار ميشود حتما پيش بيني هاي لازم اتخاذ شود‌.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي عنوان كرد: در برخي مواقع برخي شرايط بايد به گونه اي باشد كه اگر امكان داشته باشد بايد تخريب انجام شود كه خطر به نقطه ديگر نرسد.

ميرجعفريان با بيان اينكه پدافند غيرعامل دربرگيرنده تمام موضوعات است، افزود: لازم است موضوعات تفكيك شود و براي هر موضوعي نسخه خاص خودش پيچيده شود كه با آمادگي بيشتر ورود كنيد كه اگر مشكلي شهر را تهديد كرد برنامه داشته باشيم.

وي تصريح كرد: لازم است در برنامه هاي مطرح شده بازنگري صورت گيرد و مباحثي كه ميخواهيم براي دوره هاي آموزشي، مانور و برنامه ريزي ارائه دهيم تفكيك شده و با آمادگي بيشتر انجام شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي گفت: بايد الزاماتي كه در زمينه پدافند غيرعامل وجود دارد به دستگاه ها ابلاغ شود و در بحث عمران و پدافند غيرعامل شهري تمام تمهيدات لازم انديشيده شود .

ميرجعفريان عنوان كرد: پدافند غيرعامل يكي از پيوستهاي اصلي كميسيون ماده 23 است.

وي با اشاره به طرح جامع تفصيلي، گفت: لازم است در اين خصوص نيز تمام نكات مربوط به پدافند غيرعامل مورد توجه باشد و حتي اگر قرار است اقدامي در مرزهاي استان صورت گيرد حتما به موضوع پدافند غير عامل توجه شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي اظهار كرد: بهتر است در برنامه ريزي هاي انجام شده بازنگري صورت گيرد و سطح مطالعاتي و اجرايي برنامه ها بر اساس چهارچوب مشخص شده باشد و در حقيقت برنامه ريزي ها به روز باشد.

ميرجعفريان خاطرنشان كرد: لازم است براي اجراي مبحث 21 نيز دوره آموزشي برگزار شود.

وي با اشاره به خط انتقال سوخت در استان، تاكيد كرد: اينكه انتقال سوخت به استان با نفتكش ها صورت ميگيرد به نفع استان نيست و بايد براي ايجاد خط انتقال سوخت تلاش شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي تصريح كرد: در خصوص انبار جديد نفت نيز بايد ملاحظات مورد نياز انجام شود و در جلسه بعدي گزارش اقدامات انجام شده در اين خصوص ارائه شود.

ميرجعفريان گفت: در خصوص ساخت جايگاه هاي سوخت جديد حتما هنگام صدور پروانه به رعايت پدافند غيرعامل توجه شود و در غير اين صورت شهرداري به هيچ وجه حق پايان كار دادن ندارد چراكه پدافند غيرعامل در اين مورد جزء لاينفك است و بايد رعايت شود.

وي خاطرنشان كرد: بايد براي حريم انبار نفت تمهيدات لازم انديشيده شود و در جلسه آينده ارائه شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي در خصوص پارك جنگلي بيرجند نيز بيان كرد: بهتر است در طرح پارك بازنگري شده و مسئله پدافند غير عامل مورد توجه باشد.

وي بيان كرد: لازم است جلسه بعدي با دستوركار برگزار شود و براي دغدغه هاي مطرح شده در اين جلسه نيز تمهيدات لازم انديشيده شود و تقويم زمان بندي جلسات ارائه شود.
تعداد بازدید: 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal