۱۳۹۸ شنبه ۲۳ آذر
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/05/17 روز خبر نگار
روز خبر نگار
چهار شنبه 1398/05/16
استاندار خراسان جنوبي گفت: خبرنگاران نقش مهم و بي بديلي در رفع مشكلات مردم، اطلاع رساني شفاف، آگاهي‌ بخشي و هدايت افكار عمومي دارند.
محمدصادق معتمديان چهارشنبه شب در آيين گراميداشت روز خبرنگار در بيرجند افزود: از زحمات و تلاش‌هاي خبرنگاران كه شبانه روزي براي اطلاع رساني دقيق، به موقع و شفاف به جامعه تلاش مي‌كنند، قدرداني مي‌كنيم.
وي با بيان اينكه خبرنگاران به يقين در جريان توسعه كشور و استان نقش اساسي و مهمي دارند اظهار داشت: خبرنگاري از مشاغل سخت و زيان‌آور و با مخاطرات زيادي مواجه است.
استاندار خراسان جنوبي ادامه داد: شايد تاكنون قانوني مبني بر سخت و زيان‌آور بودن حرفه خبرنگاري تصويب نشده است تا حرفه خبرنگاري را جزو مشاغل سخت در نظر بگيرد اما اميد است اين مهم در مجلس شوراي اسلامي به عنوان قانون در نظر گرفته شود.
وي بيان كرد: سختي كار و شبانه روزي بودن حرفه خبرنگاري سبب مي‌شود رسيدگي به خانواده و وقت گذاشتن براي آنها با محدوديت مواجه شود كه به خاطر همراهي خانواده‌ها با قشر خبرنگار صميمانه قدرداني مي‌كنيم.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي هم گفت: آنچه توسط نماينده خبرنگاران درخصوص مشكلات خبرنگاران مطرح شد خواسته‌هاي به حقي است كه بايد براي آن چاره‌انديشي شود.
ناصر خوش خبر افزود: يكي از سياست‌هايي كه استاندار خراسان جنوبي در دولت تدبير و اميد دنبال مي‌كنند و بر ما نيز تاكيد دارند دوندگي و پيگيري مشكلات استان است.
معاون استاندار خراسان جنوبي گفت: در اين خصوص نگراني‌هايي وجود دارد يا اينكه تلاشي كه بايستي نخبگان و گروه‌هاي مرجع براي تسهيل و رسيدن مولفه‌ها سلبي توسعه دنبال كنيم شايد به تنهايي از عهده دولت و بدون دخالت خبرنگاران در روند اقدامات به خوبي پيش نرود.
وي ادامه داد: در اين زمينه نياز است خبرنگاران با سلامت كامل و نگاه مثبت در راستاي مطالبات مردم گام بردارند و مسئولان نيز نبايد هيچ گاه نگران نظارت خبرنگاران و دلسوزاني كه حوزه كاري را نقد مي‌كنند، باشند.
خوش‌خبر عنوان كرد: نكته ديگري كه در خراسان جنوبي نياز به مساعدت خبرنگاران داريم كاركرد در چارپوب قانون است، خط قرمزها را نبايد خودمان تغيير بدهيم بلكه خط قرمزهاي نظام منافع و ارزش هاي ملي و اسلامي است.
وي گفت: اگر خبرنگاران تشكيلاتي را نقد كردند و در مقابل مورد بي مهري قرار گرفتند يا اينكه پاي آنان به مراجع قضايي باز شد نبايد نگران باشند چون خبرنگاران بيشترين تاثير را در حفظ سرمايه‌هاي اجتماعي، شفاف‌سازي، حفظ ارزش‌ها و ساير دارند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي گفت: هيچ دستگاه يا تشكيلاتي نمي‌تواند مانند خبرنگاران با تيرگي‌ها و عدم شفافيت سازي‌ها مقابله كند لذا از اين قشر درخواست داريم در ميدان باشند ما را نقد كنند و پيشنهادات سازنده داشته باشيد.
وي افزود: زماني نقدها تاثيرگذار است كه منصفانه باشد نه اينكه با هدف، گرايش يا جريان سياسي خاص همراه باشد.
خوش‌خبر اظهار داشت: اهل قلم شايد برخي اوقات ناملايماتي ديده و چشيده‌اند اما بنا بر رسالتي كه دارند انتظار داريم وجدان كاري و اخلاق نويسندگي داشته و پيگير مشكلات مردم باشند.
وي بيان كرد: در شرايط فعلي كه دشمن بارها و بارها ما را تهديد كرده و جنگ اقتصادي تمام عيار را رقم زده است لذا خبرنگاران مي‌توانند با اين تهديدها مقابله كنند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي گفت: درخواست داريم خبرنگاران با جديت تمام در زمينه ايجاد نشاط، اميدواري، كارآمدي نظام و مقابله با اين تهديدها قلم بزنند و ما را در رسيدن به اهداف توسعه در خراسان جنوبي ياري كنند.
وي ادامه داد: در اين برهه از زمان نياز به همدلي، وحدت و هم‌افزايي داريم، در شرايط كنوني با محدوديت منابع مواجه‌ايم لذا اگر بخشي از اقدامات زيرساختي و زيربنايي در موعد مقرر رقم نمي‌خورد به خاطر اين كمبودهاست كه با اولويت‌بندي در دستور كار قرار مي‌گيرد.
خوش‌خبر يادآور شد: نگاه استاندار خراسان جنوبي نسبت به نقش و كاركرد خبرنگاران و ايثار در حوزه اطلاع رساني، اين است كه قدرشناس تلاش‌هاي اين قشر هستند ما نيز به عنوان نيروهاي زيرمجموعه، به نقش و عملكرد صحيح شما ايمان داريم.
 
 
تعداد بازدید: 10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal