۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/09/10 انتخابات مجلس در 11 استان از جمله خراسان جنوبي  در صورت تاييد وزارت كشور وشوراي نگهبان به صورت تمام الكترونيك برگزار مي شود.
انتخابات مجلس در 11 استان از جمله خراسان جنوبي در صورت تاييد وزارت كشور وشوراي نگهبان به صورت تمام الكترونيك برگزار مي شود.

رييس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبي گفت: حدود 10 هزار نفر از عوامل اجرايي، نظارتي و بازرسي در روند برگزاري انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در اين استان همكاري مي‌كنند.

ناصر خوش خبر در نشست خبري افزود: براي اين افراد برنامه‌هاي آموزشي متنوع تدارك ديده شده است تا بتوانند نقش كليدي و محوري خود را در انتخابات انجام دهند و از اين طريق انتخابات در فضاي سالم برگزار شود و تمامي فرايند بر محور قانون باشد.

وي بيان كرد: انتخابات يكي از پديده‌هاي مهم در نظام جمهوري اسلامي ايران است كه بعد از 40 سال مردم با پختگي، شناخت، درايت و حفظ مصالح نظام همواره پاي صندوق‌هاي راي آمدند و ابهت، عزت و سربلندي نظام را رقم زدند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي اظهار داشت: امسال يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در حالي دوم اسفند برگزار خواهد شد كه شاهد تكرار صحنه‌هاي ناب در زمينه اتحاد، همدلي، انسجام و وحدت خواهيم بود.

وي گفت: از آنجا كه انتخابات مجلس با برخي مولفه‌هاي محلي گره مي‌خورد نياز داريم با صبر، شناخت و دوري از شتاب‌زدگي موانع سد راه را برطرف كنيم، در همه مراحل انتخابات، قانون را نصب‌العين قرار دهيم و در عمل به آن پايبند باشيم.

خوش‌ خبر تصريح كرد: معتقديم همه اموري كه در حوزه انتخابات تعريف مي‌شود با تمكين از قانون و اجراي آن، مسير را شفاف و روشن خواهد كرد و با اميد و نشاط و باور به اينكه همه عوامل اجرايي، بازرسي و نظارت در مسير قانوني خود زمينه و بستر را براي حضور مردم در انتخابات فراهم مي‌كنند، افكار عمومي را اغنا كنيم.

وي افزود: با دستور وزير كشور از فردا (يكشنبه) دهم آذرماه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي همزمان با سراسر كشور در مراكز حوزه‌هاي انتخابيه استان نيز آغاز مي‌شود.

رييس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبي گفت: داوطلبان به مدت هفت روز فرصت دارند به مراكز اصلي حوزه انتخابيه مراجعه و ثبت‌نام كنند كه براساس قانون در استان خراسان جنوبي چهار حوزه انتخابيه وجود دارد و براي هر حوزه يك نماينده انتخاب مي‌شود.

وي افزود: داوطلبان خراسان جنوبي براي ثبت‌نام در اين دوره از انتخابات بايستي براي ثبت نام از ساعت هشت صبح تا 18 عصر به فرمانداري چهار حوزه انتخابيه در شهرستان‌هاي بيرجند، قاينات، فردوس و نهبندان مراجعه كنند.

خوش‌ خبر گفت: داوطلبان خارج از استان نيز مي‌توانند به ستاد انتخابات وزارت كشور و افرادي كه خارج كشور هستند مي‌توانند براي ثبت‌نام به مراكز رسمي، نمايندگي‌ها و كنسولگري‌هاي رسمي خارج از كشور مراجعه كنند.

وي بيان كرد: امسال سامانه جامع انتخابات راه‌اندازي شده است كه به صورت آنلاين اطلاعات، اخبار و روند اجرايي انتخابات رصد مي‌شود و فرمانداران حوزه انتخابيه به اين سامانه دسترسي دارند لذا برنامه‌ها ضابطه‌مند و منظم انجام مي‌شود.

معاون استاندار خراسان جنوبي اظهار داشت: چهار حوزه انتخابيه و 22 حوزه فرعي (غير از بخشداري‌هاي مركزي) در نظر گرفته شده است كه به سامانه جامع انتخابات متصل هستند.

وي با بيان اينكه براساس قانون، مراجع اداري، انتظامي و قضايي موظف به برخورد با تبليغات غيرمجاز هستند افزود: فعاليت تبليغات انتخاباتي نامزدهاي نمايندگي هشت روز قبل از اخذ راي (مرحله اول و دوم) آغاز مي‌شود و تا 24 ساعت قبل از اخذ راي ادامه خواهد داشت.

خوش‌ خبر گفت: تبليغات انتخاباتي ساعت يك بامداد روز پنجشنبه 24 بهمن ماه آغاز مي‌شود و به مدت هشت روز تا يكم اسفندماه 98 ادامه خواهد داشت.

وي تاكيد كرد: در مدت زمان قانوني تبليغات، نصب آثار تبليغاتي صرفا در مكان‌هايي كه از سوي فرمانداري، بخشداري، شهرداري يا دهياري تعيين كرده، مجاز است.

رييس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبي تصريح كرد: استفاده از هرگونه آثار تبليغاتي از سوي نامزدها و طرفداران آنها اعم از كاغذي، پارچه‌اي، مقوايي، فلزي يا هر جنس ديگري بايد حداكثر در ابعاد 50 در 70 سانتيمتر باشد.

وي گفت: پوستر و ديوارنويسي، استفاده از بلندگوهاي سيار در خارج از محيط سخنراني و امثال آن، اعلام نظر شخصيت‌ها در تاييد نامزدها با ذكر نام و مسئوليت، محو يا پاره كردن آگهي تبليغاتي مجاز نامزدها در محل‌هاي مجاز، انجام فعاليت‌هاي تبليغاتي براي نامزدها از صدا و سيما، ميز خطابه نمازجمعه يا هر وسيله كه جنبه رسمي و دولتي دارد، ممنوع است.

خوش‌ خبر افزود: همچنين نصب اعلاميه، پوستر و هرگونه تبليغات در خودروهاي دولتي، اتوبوس‌هاي شهري، تاسيسات عمومي و دولتي، صندوق‌هاي پست، باجه‌هاي تلفن، پست‌هاي برق، تشكيل ستاد انتخاباتي بدون

اعلام نشاني به فرمانداري يا بخشداري يا بدون اعلام نام مسؤول آن، تبليغ له يا عليه نامزدهاي انتخاباتي حتي به صورت درج آگهي در نشريات و مطبوعات مربوط به سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، اداره‌ها، نهادها، شهرداري‌ها و شركت‌ها و سازمان‌هاي وابسته نيز از ديگر مصاديق غيرمجاز تبليغات است.

وي يادآور شد: براساس قانون مجلس شوراي اسلامي مرتكبان جرايم و تخلفات انتخاباتي شامل داوطلبان نمايندگي مجلس يا افراد ديگر به حداكثر مجازات مقرر محكوم خواهند شد.

خوش‌ خبر گفت: كميته‌هاي مختلف در ارتباط با برگزاري انتخابات سالم در استان تشكيل شده كه رصد فضاي مجازي يكي از اين كميته‌ها است و با اقداماتي كه در حوزه امنيتي شكل گرفته، اميد است مسير درست بهره‌مندي از فضاي مجازي در راستاي تشويق و ترغيب مردم به مشاركت بيشتر شكل بگيرد تا به محلي براي تخريب، نااميدي و دلسردي مردم تبديل نشود.

وي افزود: براساس سياست‌گذاري كشور كه از قبل پيش بيني شده است، قرار شد در 11 استان كشور انتخابات به صورت تمام الكترونيك برگزار شود كه خراسان جنوبي جزو اين استان‌ها بوده و يكي از ملاك‌هاي انتخاب اين استان‌ها جمعيت كم بود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي گفت: در اين زمينه از حيث زيرساخت‌ها يكسري اقدامات در استان انجام و تمامي امكانات استان احصا شده است كه مي‌توانيم انتخابات تمام الكترونيك را در استان برگزار كنيم اما منوط به موافقت مركز است اما استان آمادگي لازم براي پرداختن به آن را دارد.

وي در پاسخ به پرسشي درباره پيشگيري از حمله‌هاي سايبري احتمالي گفت: ابتدا اينكه بحث جلوگيري از حملات سايبري در دستور كار نظام است تا چاره‌انديشي، پيشگيري و اقدام كند.

رييس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبي اظهار داشت: همچنين يكي از كميته‌هاي تخصصي در حوزه پدافند غيرعامل در ارتباط با حمله‌هاي سايبري است كه در طول سال با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي، مردم و ساير مجموعه‌ها برنامه دارد و اجازه نخواهد داد خللي در انتخابات ايجاد شود.

وي افزود: كميته تخصصي فناوري اطلاعات نيز از ماه‌ها قبل تشكيل شده و براي جلوگيري از هرگونه حملات سايبري برنامه دارد كه در شهرستان‌ها نيز اقدامات پيشگيرانه، فني و با ضريب بالاي امنيتي انجام شده است.

خوش‌ خبر با بيان اينكه ملاك حضور در انتخابات مجلس يازدهم شماره ملي افراد است گفت: داوطلبان انتخابات، ثبت‌نام را به روزهاي آخر موكول نكنند.

 
 
تعداد بازدید: 552
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal