۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1395/04/05 استاندار
استاندار
استاندارخراسان جنوبی که در ستاد فرهنگی و اجتماعی و مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان سخن می گفت با بیان این مطلب، افزود: امروزه جامعه ما با آسیب های اجتماعی متعددی مواجه است که هریک از آنها می تواند کیان خانواده ها را با تهدید جدی روبه رو کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ،وجه اله خدمتگزار ، با بیان اینکه مرتفع ساختن معضلات اجتماعی امری فراجناحی است، گفت: همه دستگاه ها و نهادها باید مسئولین مرتبط را یاری کرده و با بکارگیری تمامی امکانات کاری و اداری خود در زمینه کاهش معضلات اجتماعی در جامعه تلاش و برنامه ریزی جدی تری داشته باشند.
وی به دستورالعمل جدید وزارت کشور در زمینه پیشگیری و کاهش معضلات اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: در این دستورالعمل ، ماموریت ها و رسالت های هر یک از دستگاه ها بر اساس وظایف سازمانی آنها احصاء و ارائه شده که لازم است مسئولین استانی با بومی سازی این دستورالعمل ، بر اساس اقتضائات استانی آن را به مرحله اجرا بگذارند.
وی ساماندهی و مدیریت آسیب های اجتماعی را امری مهم ، خطیر و حساس برشمرد و تصریح کرد: ارائه راهکارهای علمی برای کاهش آسیب های اجتماعی لازم و ضروری است؛ از اینرو مسئولین ذی ربط بر اساس اصول علمی و با شناخت دقیق شرایط استان ، راهکارهای عملی منطبق بر آخرین یافته های علمی پیشنهاد نمایند.
مقام عالی دولت در استان ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی را مورد تاکید جدی قرار داد و افزود: زمانی که علل بروز آسیب های اجتماعی شناسایی شوند ، راهکارهای اجرایی به منظور پیشگیری از آنان نیز احصاء خواهد شد که این امر می تواند از بسیاری از هزینه های مادی و معنوی این آسیب ها در جامعه بکاهد.
خدمتگزار، ترویج فرهنگ صداقت و راستگویی را از دیگر عوامل مهم در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی دانست و خاطر نشان ساخت: در واقع نهادینه سازی معنویات در جامعه از جمله توجه به اصول مهم اخلاقی و دینی می تواند زمینه بسیاری از آسیب های اجتماعی و انحرافات اخلاقی در جامعه را از بین ببرد.
وی با بیان اینکه برخوردهای قهری و بکارگیری روش های تنبیهی نمی تواند تنها راه برخورد و کاهش معضلات اجتماعی در جامعه باشد، یادآورشد: باید با استفاده از روش های نوین علمی و نیز بکارگیری روش های تربیتی درست ، ضمن حفظ عزت و کرامت مردم از بروز برخی انحرافات جلوگیری کرده و زمینه های بروز آنها را در آینده از بین برد.
این گزارش حاکیست، در این جلسه تنی چند از مدیران و اعضای این ستاد به ارائه نقطه نظرات، دیدگاه ها و یپشنهادات خود در حوزه های مربوطه پرداختند.
تعداد بازدید: 300
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal