۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1395/04/10 تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز از اولویت های آموزش و پرورش است
تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز از اولویت های آموزش و پرورش است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی که  در جلسه شورای آموزش و پرورش استان سخن می گفت با بیان این مطلب، افزود: باتوجه به کمبود فضاهای آموزشی در استان خصوصاً بیرجند، تامین این فضاها باید به عنوان یک اولویت در دستور کار مسئولین ذی ربط قرار گیرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ، محمد حسینی، ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نیز دستگاه های اجرایی ذی ربط از جمله اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس و اداره کل آموزش و پرورش استان با نیازسنجی مناسب و ارائه پیشنهاد در خصوص اعتبارات مورد نیاز اقدامات و پیگیری های لازم به منظور تامین اعتبار مورد نیاز و رفع مشکلات موجود دراین زمینه را به انجام برسانند.
وی رفع مشکلات موجود در آموزش و پرورش را نیازمند نگاهی عمومی و عزمی همگانی دانست و تصریح کرد: همه دستگاه های اجرایی و نهادها باید آموزش وپرورش را در زمینه رسیدن به اهداف مورد نظر یاری رسانند چرا که همه اقشار جامعه به نحوی با این سازمان مهم سروکار داشته و نیازمند خدمات آن هستند.
وی تربیت نسل آینده کشور را مهمترین رسالت آموزش و پرورش دانست و افزود: باتوجه به وجود نیروی انسانی مستعد و استعدادهای خدادادی که در این استان وجود دارد می طلبد که همه مسئولین و متولیان امر از امکانات در اختیار برای حل مشکلات موجود، آموزش و پرورش را یاری نمایند.
وی به اجرای "طرح مهر" در خصوص آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و ادامه داد: این طرح نیز باید با بکارگیری روش های نوین و خلاقانه که دارای پیامی مناسب برای دانش آموزان و آحاد مختلف جامعه باشد در موعد مقرر و بر اساس دستورالعمل های موجود اجرایی و عملیاتی گردد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه هیچ دانش آموزی در نقاط روستایی و عشایری نباید از نعمت تحصیل بازبماند، ادامه داد: یکی از مهمترین راه های نگهداشت جمعیت در نقاط مرزی و روستایی ایجاد امکانات آموزشی و پرورشی است که مسئولین در این زمینه باید برنامه ریزی های لازم را صورت دهند.
حسینی، یادآورشد: به لحاظ جغرافیایی و نیز مشکلاتی که بر اثر خشکسالی های چندین ساله به وجود آمده روند مهاجرت از روستاها به شهرها خصوصاً مرکز استان افزایش یافته که این امر ممکن است در آینده مشکلات فراوانی را در بخش های مختلف اجتماعی و امنیتی ایجاد نماید.
وی ضمن تاکید بر تقویت امر حرفه آموزی در مدارس و دبیرستان ها ،گفت: این امر کمک می کند تا افراد علاوه بر فراگیری علوم مختلف بعد از فراغت از تحصیل بتوانند در زندگی فردی و اجتماعی خود نیز با بکارگیری روش های خلاقانه در جهت حل مشکلات خود اقدام نمایند چرا که تاثیرگذاری آموزش و پرورش برای بهتر زیستن از سیاست های مهم کاری وزارت آموزش وپرورش است.
وی توسعه کمی و کیفی مراکز شبانه روزی را یکی از راه های رفع مشکلات موجود دانست و تصریح کرد: مدیریت درست منابع و امکانات در اختیار می تواند علاوه بر کاهش مشکلات ، مدیران را در جهت دستیابی به بهترین مسیر یاری نماید.
تعداد بازدید: 301
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal