۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1396/07/20 از حوزه هنر استان با تمام توان حمايت خواهيم كرد
از حوزه هنر استان با تمام توان حمايت خواهيم كرد
استاندار خراسان جنوبي كه در ديدار با اصحاب فرهنگ و هنر استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: از حوزه هنر استان با تمام توان حمايت خواهيم كرد و هر كار و اقدامي كه در شرايط مختلف نياز باشد براي اصحاب فرهنگ و هنر انجام شود، را انجام خواهيم داد.
محمد مهدي مروج الشريعه، با بيان اينكه بايد كمبود ها در اين بخش با تلاش جدي وبي وقفه مرتفع شود، افزود: براي تقويت توان و بنيان هاي فرهنگي و هنري استان جلسات مشتركي با هنرمندان و اصحاب فرهنگ برگزار و كمبودهاي اين بخش نيز احصاء و براي رفع آنها برنامه ريزي خواهيم كرد.
مقام عالي دولت در استان، با بيان اينكه اعتبار سال جاري خراسان جنوبي در بخش ساير هزينه ها 11 درصد نسبت به مشابه سال 1395 افزايش داشته است، افزود: برغم شرايط سخت اقليمي در اين استان و مشكلات مردم به لحاظ اقتصادي ، مردم به فرهنگ و هنر توجه ويژه اي داشته و اين مقوله در اين استان داراي جايگاه خاصي است.
استاندارخراسان جنوبي، با اشاره به اينكه تالاب كجي نمكزار نهبندان بايد به يك فرصت اقتصادي در حوزه گردشگري استان تبديل شود ادامه داد: از جشنواره نمكي در تالاب كجي نمكزار نهبندان حمايت مي كنيم و استانداري در اين زمينه آمادگي دارد از طرق مختلف و ارتباط با سفارتخانه هاي مختلف در جهت جذب گردشگر براي بازديد از كوير نمكي منطقه سهل آباد نهبندان، كمك ها و اقدامات لازم را صورت دهد.
وي با بيان اينكه استعدادهاي زيادي در اين منطقه وجود دارد كه بايد شناسايي شده و در جهت شكوفا شدن آنها اقدامات لازم صورت گيرد ، ادامه داد: خراسان جنوبي پتانسيل بين المللي كردن حداقل سه رشته مهم را دارد كه مي توان جشنواره ملي و بين المللي با آن موضوعات برگزار كرد كه يكي از آنها مي تواند تالاب كجي نمكزار نهبندان براي معرفي به جهانيان باشد.
مقام عالي دولت در استان، با بيان اينكه تعاوني چند منظوره هنرمندان بايد با رويكرد اقتصادي و بر مبناي جذب گردشگري براي استان شكل گيرد، افزود: در حوزه فرهنگ بايد به سمت تقويت بنيان هاي اقتصادي با اولويت اشتغال حركت كنيم.
مروج الشريعه، خاطر نشان ساخت: مسائل اجتماعي در كشور مسائل عميق و بسيار پيچيده اي است و يكي از مسائلي كه مي تواند ساماندهي شود موضوع فرهنگ است.
وي بررسي و رسيدگي به مشكلات اصحاب فرهنگ و هنر را مورد تاكيد قرارداد و افزود: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در خصوص بازديد مسئولين ستادي استانداري و مديران استاني از خانواده اصحاب فرهنگ وهنر استان و ديدار چهره به چهره با اين عزيزان برنامه ريزي هاي لازم را صورت دهد.
 
 
تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal