۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۲ مهر
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1401/12/10 جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان با موضوع تب برفکی دام سویه SAT2
جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان با موضوع تب برفکی دام سویه SAT2

با توجه به شیوع بیماری تب برفکی با سویه جدید SAT2 در کشور عراق، قرارگاه پدافند زیستی خراسان جنوبی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ با توجه به گزارشات دریافتی از سازمان بهداشت جهانی دام و سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر شیوع بیماری تب برفکی با سویه جدید SAT2 در کشور عراق، جلسه مشترک قرارگاه پدافند زیستی و کمیته مرزبانی زیستی استان با موضوع بررسی بیماری تب برفکی شکل گرفت.

معاون سیاسی استاندار در این جلسه که با حضور اعضای قرارگاه پدافند زیستی استان متشکل از دستگاه های لشکری و کشوری همراه بود، گفت: قرارگاه پدافند زیستی استان در تبعیت از قرارگاه پدافند زیستی کشور، مسئولیت سازماندهی و بکارگیری ظرفیت های عملیاتی استانی و مدیریت بحران های زیستی را برعهده دارد، لذا تعامل بخش های کشوری و لشکری استانی در این قرارگاه بسیار حائز اهمیت است.

طالبی تأکید کرد: رصد و پایش تهدیدات و مخاطرات زیستی، تشخیص و اعلام وضعیت های زیستی، شناسایی نقاط ضعف و آسیب پذیری های زیستی و تلاش جهت رفع آنها از مهمترین وظایف قرارگاه پدافند زیستی استان می باشند.

وی بر ضرورت انجام رزمایش های زیستی در استان تأکید کرده و افزود: انجام دوره ای اینگونه رزمایش ها، افزایش کارآمدی دستگاه های اجرایی و همچنین رفع نقاط ضعف احتمالی را به همراه دارد.

مدیرکل دامپزشکی نیز در ابتدا به بیان وضعیت استان در مواجهه با این سویه از بیماری تب برفکی پرداخت.

محمدعلی بخشی همچنین وضعیت بیماری هاری و موارد انتقال این بیماری را تشریح نمود.

بررسی وضعیت شیوع بیماری کرونا و آنفولانزا نیز از دیگر دستورکارهای این جلسه بود که دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، گزارش آن را ارائه نمود.

استفاده از ظرفیت رسانه ها و ارائه آموزش های ترویجی به دامداران و جوامع هدف ، اطلاع رسانی و هشدار به جوامع دامپروری و همکاری های بین بخشی از مهمترین مسائل مورد تأکید در این جلسه بود.

تعداد بازدید: 575
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal